Atrakcje w okolicy
Velo Czorsztyn
Velo Czorsztyn to powstały w 2019 r. szlak rowerowy wokół Jeziora Czorsztyńskiego w okolicy Pienińskiego Parku Narodowego w Małopolsce. Długość trasy to ok. 27,3 km. Fragment drogi rowerowej biegnący południowym brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego to także część dłuższego szlaku Velo Dunajec, który kieruje się dalej ku Sromowcom Wyżnym i Szczawnicy, a z drugiej strony do Nowego Targu i Zakopanego.
Zamek w Niedzicy
Jedną z najciekawszych atrakcji w Pieninach jest XIV-wieczny zamek. Średniowieczny, położony nad Zbiornikiem Czorsztyńskim, od wschodu przylega do pienińskiego parku Narodowego i leży na terytorium miejscowości Niedzica. Jeśli jeszcze tam nie byłeś, naprawdę nie warto się długo namyślać tylko ruszyć w tym kierunku, by poznać sekrety niedzickiego zamku.
Ruiny Zamku Czorsztyńskiego
Zamek wzniesiony został na szlaku handlowym z Krakowa do Budy i stanowił zaporę dla postępów kolonizacji węgierskiej sięgającej prawego brzegu Dunajca. Do naszych czasów z górskiej fortecy pozostały jedynie malownicze postrzępione ruiny wzniesione z miejscowego kamienia przeglądające się w wodach utworzonego jeziora.
Wyciągi narciarskie
- Polana Sosny w Niedzicy odległość 5 km - Kotelnica w Białce Tatrzańskiej - odległość 18,1 km - Czorsztyn Ski Kluszkowce odległość 17,1 km I wiele innych w okolicy dojazd do ww. z ominięciem najbardziej obciążonych ciągów komunikacyjnych.
Pieniński Park Narodowy
W skład wchodzą: Masyw Trzech Koron, Pieniński, Przełom Dunajca. Z Pienin Spiskich włączone zostały w obszar parku tylko Zielone Skałki. Na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego występuje 1100 gatunków roślin naczyniowych, w tym 2 endemity: pszonak pieniński i mniszek pieniński. Występuje tutaj zaskakująco dużo, bo aż 167 gatunków roślin górskich, mimo że Pieniny mają niedużą wysokość.
Elektrownia wodna w Niedzicy
Zapora w Niedzicy jest najwyższą w Polsce zaporą ziemną z centralnym uszczelnieniem glinowym. Wysokość zapory: 56 m, długość: 404 m. Dostępne do zwiedzania z przewodnikiem są pomieszczenia technologiczne elektrowni wraz z urządzeniami do produkcji prądu, a także podziemny tunel - galeria kontrolna zapory poprowadzona w skale, 50 m pod wodą i nasypem zapory.